С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Първите препятствия, свързани с храненето на бебето

Храненето на детето е сред най-важните фактори за развитието му, от които...

7 тревожни симптома за мама и бебе през бременността

9-те месеца те срещат с нови, непознати усещания. Кои от тях са нормални за...

Как да направим „чичо доктор” добрия герой ?

Сигурно и ти си ставала свидетел на детските истерии пред лекарския кабинет....

Първи прегледи на бебето

Още докато си в родилното отделение, неонатолозите проследяват развитието на...

Последно посещение: Дата и час: Съб Ное 17, 2018 5:05 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: биберон
МнениеПубликувано на: Чет Ное 17, 2011 2:16 pm 

някой може ли да си каже мненето "за" и "против" даването на биберон.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 17, 2011 2:58 pm 
Аватар

Залагалката успокоява детето докато е мъничко,но после пречи на зъбките.Ние махнахме биберона на 2,3 годинки,много трудно.Така,че ако твоето дете не иска биберон е по добре да не свиква.Но всяко дете е различно,ти си прецени.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: здравейте
МнениеПубликувано на: Чет Ное 17, 2011 3:54 pm 

още не съм и давала биберон оба4е я усещам че иска,сега почна да си смуче палеца ,смуче го най-много 1-2 минъти и спира и почва да плаче,моята принцеса е на 2месеца и 18 дена,казвали са ми че когато едно бебе свикне на биберон трудно се отказва.мерси много за бъпзият отговор.лек ден Ви желая.
П.С. ще послушам съвета Ви.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 22, 2011 9:32 pm 

Нашето мъниче не искаше въобще залъгалката,не знаеше какво да прави с нея,когато й я предлагах.Но пък си смучеше пръста.На една от консултацийте педиатърката я видя как си смуче пръста и й даде една на Авент.От тогава като я захапа тази биберона друг вид не ще.И сега заспива с нея.Все пак е още на 8 месеца.Педиатърката ни каза ,че по-добре сега да смуче залъгалката отколкото пръста.Като му дойде времето бебето само ще се откаже от нея,с повече търпение от наша страна,разбира се :) Но според мен ако все още не се е научило твоето мъниче на залъгалка,не му я предлагай,просто му махай пръстчето, да не си го смуче.Ти си прецени според детето-то само ще те насочи как да постъпиш.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: zdraveite
МнениеПубликувано на: Вто Ное 22, 2011 11:07 pm 

моята сладурана почна да си смуче пръстчето-палеца,в началото не беше така,не знаеше какво да прави и се опитваше да си навре и двете ръчички в устата :D беше много интересна когато не можеше почваше да мрънка и да реве,след това се научи да си свива показалеца и да го смуче,и след доста упражнения се научи и палеца,малко съм тъжна защото винаги когато и се доспи я гушвах и и пусках на "fisher price" една музикална кутия а сега не се случва често но когато я взема да я приспивам мрънка и почва да плаче и да рита,оставя я и тя млъква и почва да си смуче пръста и заспива,моята педиатърка ми каза че е голяма залагалка биберона но после трудно отвикват децата.ами ще се пробвам да му махам пръстчето и до сега не съм и давала биберон и няма да и дам.мерси за отговора. :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 24, 2011 1:10 pm 

:baby: Да,чувала съм колко трудно се разделят децата с биберончето,но всяко детенце си е различно.Но е хубаво да не се научават на тях въобще.Щом си заспива и така е чудесно.Трябва да скриеш залъгалките от погледа му,че ако си я намери няма как да не я сложи в устата. Ние си заспиваме с нея и за момента не мисля да й я махам.Като й се спи тя сама си я търси. :babys: :passifier:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 24, 2011 8:43 pm 
прохождащ
Аватар

При нас баткото много обичаше биберона и на година и половина го отказах без никакъв проблем.Просто една вечер реших на майтап да пробвам как ще реагира ако го скрия и то стана много лесно, помрънка малко и си заспа. Сега второто пък не иска много биберона, но оз съм по-настоятелна. Така по-лесно заспива и не плаче - иначе започва да си смуче пръста . От много майки знам, че това е по-лошият вариант с палеца, защото последствията са по-лоши. Дано с бебешока също да нямам проблеми с отучването от биберона по-късно.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Ное 25, 2011 4:06 pm 

Аз също съм чувала,че смучене на палеца е по-лошият вариант,а когато и педиатърката ни го каза,не се поколебахме за залъгалката.Голямата ми дъщеря пък почна със залъгалка чак в деветия месец и то само да заспива с нея,през другото време не ги поглеждаше или ги хвърляше навън от количката.А бях накупила толко много и най-различни.Отказа я към годинка и половина някъде и беше много лесно.Скрихме я зад леглото и тя си я погледаше и заспиваше.
Така че като му дойде времето да отказваме и бебинка, ще му мисля.Дано пак да ни е така лесно. :babys:

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 27, 2011 3:56 pm 

В новия брой-декември на списанието има интересна статия "Готово ли е моето дете да спре да смуче палеца си?"Има и мнение на специалиста д-р Павлина Андреева,педиатър.Прочетете я,много е полезна!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: Re: биберон
МнениеПубликувано на: Нед Дек 25, 2011 4:16 pm 

а защо не е хубаво да си смуче палеца,да се похваля вече почна да си смуче не само палеца а си лапа всичките пръстчета.весело посрещане на празниците на всички.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 26, 2011 2:41 pm 
прохождащ
Аватар

Здравей, zazazu ! Весели празници и на вас :D Не е хубаво да си смуче палеца, защото с течение на времето палеца при някои по-упорити деца изтънява. Много трудно може да се отучи от това, защото няма как да му скриеш пръстчето, както можеш да направиш с биберона. Мазането на пръстчето с разни горчиви неща също не помага и това става голям проблем. Аз познавам такова дете и наистина пръстчето му беше видимо изтъняло и никакви мазила не помагаха на майката. Беше голям проблем. Дано вие да се отучите по-бързо и без проблеми. Ние си смучем и двете юмручета, но аз съм упорита и всеки път му дърпам ръчичките и му слагам бибата :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 03, 2012 8:21 pm 

мерси много за отговора и ние си смучем и двата палеца,дано да се отучи скоро,надявам се да се справя. :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 04, 2014 8:06 pm 

Добре е да се дава биберон но понякога е много трудни да се откажат децата след това :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 05, 2018 8:34 pm 
любопитко

Аз давах биберон и на двете си деца и честно казано след това не сме имали проблеми с отказването. Май сме имали голям късмет
хладилници,ladies real leather jackets,гуми на изплащане,работа в сащ

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ]  Модератор: vilijov

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]